Menu strony

Co zrobić w ciężkiej sytuacji finansowej?

Niestety Polska nie jest krajem za bardzo zamożnym. Coraz częściej ludzie nie mają, za co żyć i zaciągają długi w banku bądź zaciągają pożyczki. Pożyczki stały się tak samo popularne jak kredyty, dlatego też wyróżniamy bardzo dużo ich odmian.


Pieniądze
Jedne z nich to tak określane pożyczki bez bik (obszerna propozycja pożyczek na http://optimal-finance.pl/). Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób zadłużonych,bez pracy, którym niespodziewanie potrzebny jest prędki zastrzyk środków pieniężnych. Są to tak nazywane pożyczki krótkoterminowe. Zdobyć je można już w przeciągu jednego dnia. W dzisiejszych czasach takie usługi są bardzo znane i z łatwością znaleźć można mnóstwo przedsiębiorstw zajmujących się nimi.
Świnka skarbonka
Są one przyznawane od ręki w miejscu placówki lub nawet przez Internet czy też telefonicznie. Dotyczą one w większości przypadków nieznacznych kwot nieprzekraczających kilkuset złotych. Spłacić je trzeba w prędkim czasie, z reguły są to dwa tygodnie. Niestety zazwyczaj tego typu pożyczki proponowane są przez instytucje, które nie są bankami dlatego też oprocentowania ich mogą sięgać wręcz kilkudziesięciu procent. Jednakże przytrafiają się banki oferujące chwilówki z niewysokim oprocentowaniem i bez niepotrzebnych formalności.

Inne to tak określane pożyczki bez bik. Sam skrót BIK znaczy Biuro Informacji Kredytowej, które zajmuje się gromadzeniem danych odnoszących się do pobieranych kredytów. W przypadku, gdy na przykład nadal opłacamy jakiś kredyt a chcemy wziąć następny to nasze możliwości na jego zdobycie pomniejszają się. Oprócz tego trzeba wypełniać bardzo dużo wniosków, przynieść przeróżnego rodzaju zaświadczenia i tym podobne.
Pieniądze, Euro
To wszystko za wyjątkiem tego, że jest czasochłonne to także bardzo kłopotliwe. W związku z tym korzystając z pożyczki bez bik-u możemy uniknąć tego wszystkiego. Dostępna jest jeszcze jedna opcja, czyli pożyczki na dowód. Jest to najłatwiejszy sposób na zdobycie szybkiej gotówki bez żadnych schowanych haczyków.

Niezależnie od tego, jaką formę pożyczki wybierzemy warto przeglądnąć skrupulatnie ofertę. W razie jakichkolwiek niejasności należy poradzić się pracownika określonej instytucji. Co bardzo ważne trzeba ustalić, jaką sumę będziemy spłacać w ratac.
Zaczerpnięte z: http://optimal-finance.pl
17/06/09, 07:22:06